Дихальна гімнастика для схуднення живота

У наш час багатьох людей хвилює тема безболісного і приємного схуднення. Є багато способів: дієти, вправи, косметичні засоби для зниження ваги … Але в останні кілька років суспільство стало цікавитися альтернативними методами, один з яких – дихальна гімнастика. Що це за явище? Звідки воно прийшло? Давайте розберемося.

Дихальна гімнастика за своєю суттю є цілим комплексом різних вправ, спрямованих на нормалізацію стану і організму в цілому. «Побічний» ефект регулярних занять дихальною гімнастикою – зниження ваги, пружність шкірних покривів і хороше самопочуття. Крім того, дихальна гімнастика знижує апетит, дарує бадьорість і заряд енергії на весь день, підвищує імунітет, а також стабілізує процеси нервової системи.

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Даний вид гімнастики практично не має протипоказань і може бути корисним багатьом людям, охочим скинути зайву вагу без зусиль.

Суть дихальної гімнастики полягає в розмірених вдихах і видихах, а іноді і гіпервентиляції, що сприяє насиченню організму киснем і дає мозку додатковий тонус. Багато людей кажуть, що після гімнастики їм ставало легше думати і приймати рішення, а деякі навіть починали мислити по-іншому, більш оригінально. Більш того, насичення киснем призводить до нормалізації метаболізму, а це вже важливий факт на користь даного виду гімнастики.

Протипоказання

Однак дихальні вправи слід виконувати з обережністю тим людям, у яких є наведені нижче проблеми:

 • гіпертонія;
 • Сколіоз, кіфоз та інші проблеми з хребтом і спиною;
 • Камені в жовчному або нирках;
 • Якщо вам немає 16-ти або ви старше 60-ти.

В інших випадках ви зможете застосовувати дихальну гімнастику коли завгодно і де завгодно. Вона не вимагає особливого режиму харчування або строгих дієт, важливо лише дотримуватися режиму виконання вправ і ви побачите, як через 2 місяці ви станете стрункішою і скинете від 8 до 10 кілограм!

Історія виникнення

Дихальна гімнастика є давньою технікою, її витоки беруть початок в Індії і Китаї. Тоді вона використовувалася в лікувальних цілях при легких і важких захворюваннях. Також деякі техніки, наприклад, гімнастика Анкхара виникли в стародавньому Єгипті. Вважалося, що регулярне виконання даної практики перетворює шкідливі речовини організму в корисні, додає енергії і життєвих сил.

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Всім відома практика цигун, яка теж пішла з Китаю. Цигун сприяє розвитку гнучкості і плавності, відновленню нормального обміну речовин в організмі. Ще в давні цивілізації вважалося, що здобувши владу над своїм диханням, можна придбати довголіття і міцне здоров’я. На перший погляд здається, що керувати своїм диханням простіше простого, але це не так. Для освоєння даного навику раніше могли вчитися роками. Але так як сучасна людина – зайняте створення, ми навчимося основам управління, які допоможуть вам нормалізувати метаболізм і привести до схуднення.

Підготовка

Підготовка до дихальної гімнастики повинна бути ґрунтовною. Є кілька факторів, що сприяють ефективному виконанню вправ. це:

 • Загальне розслаблення;
 • Відключення внутрішнього діалогу (при практиці цигун);
 • Заняття повинні проводитися на голодний шлунок;
 • Відсутність внутрішньої напруги.

Види дихальної гімнастики

Видів дихальної гімнастики ддостаточно багато, але ми наведемо лише найбільш популярні з них. це:

 • цигун;
 • бодіфлекс;
 • Методика Стрельниковой;
 • Методика Пем Гроут;
 • Оксісайз;
 • Методика Марини Корпан;
 • пранаяма.

Розповімо про кожну детальніше.

Цигун

Це – дуже древня практика, що зародилася в Китаї. Цигун практикували для профілактики і лікування багатьох хвороб. Для послідовників китайської традиції це не просто практика, але мистецтво, що дозволяє працювати з потоками енергії всередині людини. Цигун дозволяє скинути вагу без зайвих зусиль або жорстких дієт, а також оздоровлює і зміцнює імунітет.

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Перш за все, ви повинні бути в розслабленому стані. По можливості вимкніть внутрішній діалог, послухайте приємну музику, можете помедитувати. Коли відчуєте, що ви досить розслабилися, можете приступати до перших кроків виконання практики.

Для всіх нижчеперелічених вправ буде одне вихідне положення: встаньте прямо, ноги поставте на ширині плечей, погляд – прямо перед собою.

 1. Дракон розправляє крила. Вдихніть. В цей час округлятимете спину до максимуму, а після виводите лікті вперед, на видиху прогинайтеся і відводите плечі з ліктями назад. Зробити 10 повторень.
 2. Гусь, витягує шию. Вдихніть, витягніть шию вперед. Щоб вам було легше, уявіть, як це дедлают гуси. На видиху повертайте голову в початкове положення. Зробити 10 повторень.
 3. Журавель, що виходить з води. Вдихніть і піднімете одну ногу, підтягнувши її до корпусу руками. Видихніть, опустіть. Зробіть те ж саме з другою ногою. На кожну ногу – 5 повторень.

Бодіфлекс

Бодіфлекс – це одна з найбільш ефективних дихальних гімнастик, побудована на постановці дихання і фізичному навантаженні. Даний вид гімнастики має під собою основу аеробного дихання, яке допомагає наситити кров киснем, внаслідок чого небажані жири розщеплюються швидше. Гімнастика також допомагає боротися з целюлітом.

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Перш за все, вам потрібно навчитися правильно «спустошувати» свої легені. Ви повинні вміти видихати практично все повітря. Щоб у вас це вийшло, складіть губи трубочкою. Коли ви видихнете весь об’єм повітря, просто зімкніть губи.

Після цього вам потрібно навчитися швидкому вдиху через ніс. Тут важливий ефект шуму: вдих повинен бути гучним і гучним. Спробуйте зробити різкий вдих, намагаючись втягнути якомога більше повітря за невеликий відрізок часу. Коли ви наповніть свої легені, потримайте повітря в собі.

Наступний крок – діафрагмальний видих. Тут другий етап плавно переходить в третій. Вам потрібно виштовхнути все повітря, але зробити це за допомогою діафрагми. Отже, відкрийте рот якомога ширше, а після різко напружте дафрагмальние м’язи і м’язи преса. Таким чином, все повітря виштовхне самостійно. За рахунок напруги м’язів живота йде навантаження на проблемні ділянки тіла, а отже – коригування і спалювання відкладень.

Гімнастика Стрельникової

Даний вид гімнастики популярний як за кордоном, так і в Росії. За допомогою гімнастики Стрельникової ви зможете не тільки схуднути, але і оздоровитися, зміцнити свій імунітет і налагодити емоційний стан. Рекомендується виконувати вправи під наглядом тренера, однак прості вправи ви зможете робити і вдома.

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Вправа «Долоньки»

Розминочні упажненіе. Початкове положення: станьте рівно, руки зігнути в ліктях (лікті дивляться вниз), долоні дивляться вперед. Для початку вам необхідно зробити 4 галасливих вдиху через ніс, в цей час стискаючи долоні в кулаки. Зробіть п’ятисекундних паузу і зробіть ще 4 вдиху. Завжди потрібно зробити 24 підходу, разом – 96 вдихів. Видихати рекомендується плавно і тихо.

«Погончики»

Початкове положення: станьте рівно, стисніть руки в кулаки і притисніть їх до живота на рівні пояса. Вдихніть і витолкніте вниз (до підлоги) кулаки. Плечі в цей час не напружуються. Зробити 12 разів по 8 вдихів.

Гімнастика не рекомендується тим людям, у яких є істотні проблеми зі спиною.

Гімнастика Пем Гроут

Гімнастика від Пем Гроут повністю орієнтовані на схуднення і здійснюються за рахунок дихання за допомогою діафграми. Її методики є ефективними і корисними для загального стану організму.

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Комплекс вправ «Королева пляжу»

 1. Для початку вам потрібно повністю наповнити легені повітрям, паралельно випинаючи живіт. Під час видиху рахуйте до чотирьох: закінчуйте вдих, як тільки долічите. Далі затримайте дихання на шістнадцять рахунків, а після повільно і плавно видихайте все повітря на вісім рахунків, не забуваючи втягувати живіт.
 2. Друга вправа рекомендується робити в положенні лежачи. Лягайте на спину, підніміть руки за голову і плавно видихайте, вважаючи до шести. Після зробіть швидкий вдих і видихніть знову на шість рахунків. Проробляйте комплекс 6 або більше разів.

Оксісайз

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Автор техніки оксісайз – Джил Джонсон. Методика має в собі основу, що складається з безперервного діафрагмального дихання і фізичних вправ. На відміну від інших видів гімнастики, оксісайз можуть робити гіпертоніки, так як виконання вправ тягне за собою зниження артеріального тиску. Також ці вправи доступні людям, що страждають від діабету і хвороб суглобів.

Технологія виконання оксісайз дуже схожа з бодіфлексом.

Гімнастика Марини Корпан

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Повністю орієнтована на схуднення і заснована на аеробному диханні. Гімнастику проводять вранці натщесерце, але якщо у вас немає часу, то можете зробити її і ввечері, головне умова – не вечеряйте за 2 години до тренування. Складається з таких вправ:

 1. Початкове положення: опустіть куприк і посуньте таз вперед.
 2. Повільно вдихайте повітря через ніс і спробуйте наповнити повітрям живіт.
 3. Несильно втягніть живіт.
 4. Зробіть три коротких вдиху невеликої кількості повітря, підтягуючи живіт.
 5. Губами зробіть невелику щілину, а після зробите сильний і тривалий видих, ще більше підтягуючи живіт.
 6. Зробіть три коротких видиху, ще більше підтягуючи живіт.

Повторювати всі вправи 4 рази.

Пранаяма

Дихальна гімнастика для схуднення живота

Назва походить від слова «прана» – життєва енергія. Одна з найдавніших технік управління енергією, користується популярністю у йогів. Пранаяма використовується для очищення тонких тіл і організму в цілому від непотрібної інформації і забруднення. Зараз ми розглянемо Капалабхаті – відмінну дихальну методику для швидкого схуднення.

Вихідне положення. Сядьте на рівну поверхню (краще на підлогу). Якщо вам незручно сидіти прямо на підлозі, можете підстелити йогічний або просто гумовий килимок. Прийміть позу лотоса або сядьте на п’яти, випряміть спину, не округляйте її. розслабтеся.

Зробіть видих через ніс, одночасно підтягуючи живіт всередину, до хребта. Після цього спробуйте розслабити живіт. Якщо ви все зробили правильно, повітря автоматично надійде в легені, ви це відчуєте. Повторіть це вправи пару раз, для вас зараз важливо навчитися управляти диханням і знайти баланс.

Переходимо до другого етапу. Ви повинні навчитися швидко рухати животом. Втягніть його якомога швидше, роблячи видих, розслабте м’язи, вдихніть. Повторюйте гімнастику 10 раз.

Поради

 1. Якщо ви хочете досягти максимально швидкого і якісного результату, поєднуйте дихальні практики з фізичними навантаженнями і переглядом режиму харчування.
 2. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас є схильність до хвороби, при яких протипоказано займатися дихальними вправами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*