Як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами

Один з найважливіших чоловічих гормонів – тестостерон. Він бере участь в багатьох процесах, захищає від стресу, відповідає за якісну статеве життя. Низький рівень цього гормону викликає ряд проблем зі здоров’ям.

Сфера впливу тестостерону

Цей чоловічий гормон є по суті своїй натуральним анаболиком. Він синтезується в організмі, тому, якщо його зміст знаходиться в межах норми, він безпечний. Чого не можна сказати про вироблених в лабораторних умовах аналогах.

Як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами

У 18 років у людини спостерігається максимальний рівень вмісту гормону, після 25 років – починає поступово падати. До 40 років рівень гормону знижується приблизно на 1-2% щорічно. Процес природний і турбуватися з цього приводу не слід.

Він впливає на різні процеси в організмі чоловіка в залежності від життєвого періоду.

 • Андрогенное вплив сприяє нормальному статевому розвитку.
 • Анаболическое відповідає за синтез білків, ендорфіну і інсуліну. Завдяки тестостерону відбувається збільшення м’язової маси і фізичний розвиток організму.

Важливі функції чоловічого організму, в яких бере участь гормон:

 • Участь в метаболічних процесах;
 • стресостійкість;
 • Корекція анатомічної структури і ваги тіла;
 • Контроль вмісту цукру в крові;
 • Активізує сексуальну активність.

Норма холестерину

У період з 18 до 70 років рівень тестостерону може перебувати в межах 250-1150 нг / дл. Далі вміст гормону буде стрімко знижуватися. Лікарі виділяють дві узагальнені причини дефіциту тестостерону.

 1. В основі первинного дефіциту лежить нездатність яєчок виробляти гормон в достатній кількості.
 2. Вторинний вказує на проблему синтезу одного гормону, без якого неможливе утворення тестостерону. Для розуміння ситуації Вам необхідно здати відповідні аналізи.

Причини і наслідки

Часто люди самі, ведучи неправильний спосіб життя, знижують рівень тестостерону. Але бувають, звичайно, і причини через зовнішнього воздейтсвия.

Як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами

 • Куріння тютюну і нездорову пристрасть до алкоголю;
 • Низький рівень фізичної активності;
 • Деякі хронічні недуги;
 • Медичні проблеми з яєчками;
 • Погана екологія;
 • Стреси і ожиріння.

Якщо проблеми медичного характеру, уточнення діагнозу проводить виключно лікар на основі обстежень та аналізів. Так, дисфункція яєчок може мати різну природу: від травм і порушення гігієни фізичної активності до проблем з гіпоталамусом і іншими хворобами.

Ряд хімічних і радіаційних елементів пригнічують здатність яєчок продукувати тестостерон. Тому проживання на забруднених територіях загрожує ослабленням чоловічого здоров’я.

Наслідки такого дефіциту помітні і негативно позначаються на якості життя чоловіка.

 1. Вторинні статеві ознаки мають слабке вираження;
 2. Секс цікавить менше, а його якість і здатність їм займатися знижуються;
 3. Депресивні стани, дратівливість, невдоволення;
 4. Перманентна фізична млявість, постійна втома, яка характеризується не тільки відсутністю сил, але і таким психологічним симптомом, як апатія;
 5. Пам’ять і розумові процеси погіршуються;
 6. Зниження метаболізму, що, в свою чергу, призводить до ожиріння.

Є багато способів для підвищення рівня тестостерону, які допоможуть позбутися від перерахованих вище симптомів. В першу чергу, вони покликані змінити спосіб життя.

Режим харчування для нормалізації тестестерона

Формування правильного меню, яке буде містити елементи, що сприяють правильній виробленню тестостерону, є важливою частиною комплексної терапії. Звертають увагу на такі моменти:

 • мінерали. Для якісного процесу синтезу тестостерону необхідний цинк. З цієї причини дієтологи і рекомендують морепродукти і гарбузове насіння. Стежать і за достатнім надходженням в організм магнію і кальцію.
 • вітаміни F і C. У великих кількостях присутні в шипшині, горіхах, риб’ячому жирі і цитрусових. Вітамін E не приймає участі в синтезі тестостерону, але запобігає руйнуванню молекул цього гормону.
 • Баланс вуглеводів, жирів і білків. Нормалізація показників цих елементів вирішить і ряд інших проблем, пов’язаних з обміном речовин.

ВАЖЛИВО: для підвищення рівня тестостерону необхідно вживати м’ясо, так як в ньому міститься холестерин, без якого, хоч це і дивно звучить, тестостерон не виробляється.

 • Водний баланс. Необхідно вживати не менше двох літрів чистої звичайної води. У розуміння «чиста вода» не входять чаї, соки і солодку газовану воду.

В рамках дієти, що підвищує тестостерон, необхідна відмова від швидких вуглеводів (солодке, випічка), надмірно жирних страв, шипучих напоїв. Особливо важливо скорочення споживання цукру, який провокує синтез інсуліну. Останній блокує процеси, пов’язані з виробленням тестостерону.

Як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами

Для рухливості сперматозоїдів необхідна глюкоза, тому серед чоловіків багато любителів солодкого. Але справа в тому, що звичайний кулінарний цукор не є тією самою необхідною глюкозою. Необхідний елемент знаходиться в меді і солодких фруктах. Вживання цукру необхідно обмежити шістьма чайними ложками в день.

Вага та вплив холестерину на нього

Дослідження показали, що чоловіки, схильні до ожиріння, мають низький рівень тестостерону. Чим більше жиру в тілі, тим більше гормону естрогену, який, в свою чергу, зменшує виробництво чоловічого гормону.

Боротьба із зайвою вагою – важливий елемент в комплексі заходів, покликаних підвищити рівень гормону.

Фізична активність

Заняття спортом, в тому числі, виконання силових вправ, можуть істотно підвищити рівень тестостерону. Всі заняття повинні бути збудовані за схемою, яка не дозволить людині перевтомлюватися від надмірних навантажень. Невиправдано висока фізична активність і перевтоми навпаки, знижують рівень тестостерону.

Як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами

 1. Час заняття не повинно перевищувати однієї години.
 2. Не слід займатися частіше, ніж три рази на тиждень.
 3. Важливіше робити силові вправи, пов’язані з роботою великих м’язів: груди, плечі, спина, біцепс.
 4. Розраховуючи вага снаряда, необхідно виходити з підготовки.

Шкідливі звички

Підвищити рівень тестостерону, вживаючи при цьому наркотики, спиртні напої і курячи тютюн, не вийде. Для цього є свої пояснення. Алкоголь, наприклад, крім явної шкоди всім системам організму, перетворює тестостерон в естроген. Пиво, плюс до спиртовим градусам, містить так звані фітоестрогени.

Систематичне вживання наркотиків і нікотину послаблює організм, в тому числі його чоловічі функції.

Якість життя

 • необхідно висипатися. Під час сну організм людини оновлюється, одні системи працюють в мінімальному режимі, інші навпаки, працюють на повну. Так, уві сні підвищується вироблення тестостерону. Також нормальний за тривалістю і якістю сон підвищує загальний тонус, що також сприяє підвищенню рівня гормону.

Людина, яка не виспався, відчуває психологічний дискомфорт, який погано впливає на гормональний фон. Без нормалізації режиму сну говорити про якісне виконання програми підвищення рівня тестостерону можна.

Як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами

 • Стреси забирають життєві сили і погіршують моральний стан. Також вони завдають шкоди нервовій системі. Еволюція розпорядилася таким чином, що людина, яка не піддається стресу, здатний виробляти більше чоловічого гормону.
 • Яєчка здатні функціонувати найкращим чином при регулярному статевому житті. Тому важливо стабільно часто спілкуватися з протилежною статтю. Вчені з’ясували, що навіть простий, що не сексуальний контакт з жінками здатний підняти рівень тестостерону.

ЦІКАВО: В рамках комплексних заходів рекомендується загоряти на ранковому або вечірньому сонці. Виробляється при цьому вітамін D сприяє збільшенню рівня тестостерону.

Рекомендації лікарів

Перше, що зробить лікар – з’ясує причину низького вмісту тестостерону. Від цього будуть залежати призначення і рекомендації. Можливо, досить вести правильний спосіб життя. Можливо, лікувати треба не яєчка, а інші хвороби, які блокують нормальну і правильну вироблення чоловічого гормону.

Якщо проблема в продукції гормону, іноді призначають замісну терапію, яка може бути прописана в різних формах. Така терапія при дефіциті тестостерону може збільшити сексуальну активність і потяг, позитивно позначитися на ерекції, поліпшити емоційний настрій.

Правильно підібрана терапія також збільшує м’язову масу і її щільність, знижує ризик розвитку хвороб серця і раку.

Як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами

Препарати підвищують тестостерон

Якщо зміни, внесені людиною в своє життя і її ритми, не змогли підняти тестостерон до необхідного рівня, доводиться задіяти медичні препарати. Різниться способом доставки в людський організм.

 • ін’єкції. Їх роблять раз на два-чотири тижні. Рівень чоловічого гормону швидко підвищується, але в кінці циклу лікування стабілізується на нормальному рівні. Серед негативних наслідків – через гормональні перепадів може мати місце часті зміни настрою і стилю сексуального життя.
 • гранули. Їх впроваджують в організм шляхом вшивання під шкіру. Процедуру слід проводити один раз в період від трьох до шести місяців. Зростання рівня гормону буде повільним, але стабільним.
 • таблетки. Основна перевага цієї лікарської форми – простота вживання і контроль дозування. Негативна сторона – такі таблетки погано впливають на печінку, надаючи на неї токсичну дію.
 • Пластир. Вони відносно дорогі і можуть призвести до шкірних подразнень.
 • гелі. Їх дратує шкіру ефект виражений не так яскраво, але вони дорожчі, ніж пластирі.

Коли підвищений рівень тестостерону

Неприродно високий рівень гормону здатний завдати шкоди організму. Список можливих патологічних порушень чималий.

 • Хвороби печінки;
 • Лабільність настрою. В тому числі, чоловік стає невиправдано агресивним;
 • Акне через посиленого вироблення шкірного жиру;
 • Обласна;
 • Простатит і рак передміхурової залози;
 • Захворювання, пов’язані з серцево-судинною системою;
 • Апное сну;
 • Безпліддя через високий вміст еритроцитів.

Існує кілька причин підвищеного вмісту гормону може бути кілька. По-перше, така ситуація може статися в результаті некоректної замісної терапії. Буває, що високий тестостерон свідчить про хвороби Іценко-Кушинга, новоутвореннях, постійних надмірних фізичних навантаженнях або низькому рівні глобуліну.

Підвищений рівень тестостерону є такою ж проблемою, як і його нестача і точно так же потребує лікування.

Якщо у вас діагностували знижений рівень чоловічого гормону, не варто впадати у відчай. Цілком можливо, що підвищити його зміст можна самостійно, відмовившись від шкідливих звичок, нормализовав режим, правильно вибравши схему харчування.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*