Засіб від запору: ТОП-23 кращих

Не всі хочуть звертатися до лікаря з проблемами делікатного характеру, і це не дивно. Якщо ви регулярно страждаєте затримкою стільця, необхідно підібрати найбільш ефективний засіб від запору. Існує багато препаратів спрямованої дії, тому купити відповідні ліки не складе труднощів.

Причини появи запору

Перед тим як позбавлятися від запору, радимо розібрати причини його виникнення:

  • харчування всухом’ятку – при споживанні хлібобулочних виробів у великій кількості в кишечнику утворюються застої;
  • відсутність клітковини в раціоні – вона покращує стілець і міститься в бобових культурах, овочах, злаках, крупах, а також випускається у формі БАДа;
  • зневоднення – при дефіциті води сповільнюються всі метаболічні процеси і перистальтика кишечника зокрема;
  • знаходження в стресових ситуаціях – діяльністю кишечника управляє ЦНС, при розладах психоемоційного фону починаються збої в роботі внутрішнього органу;
  • гіподинамія – складне захворювання, яке призводить до погіршення моторики кишечника і затримці стільця;
  • виношування плоду – на пізніх термінах вагітності найчастіше потрібно засіб від запору, оскільки через великого розміру плода знижується чутливість прямої кишки;
  • лікування препаратами з побічними ефектами – якщо ви перебуваєте на лікуванні деякими ліками, вони можуть припускати запор як один з побічних ефектів;
  • несформована система травлення – мова йде про дітей, які страждають запорами при введенні нової їжі в раціон;
  • похилий вік – особливо часто затримка стільця розвивається у лежачих хворих і тих, хто мало рухається.

Не варто забувати про можливі патологічних процесах, пов’язаних з органами травної системи. Позначити точну причину зможе виключно доктор.

Таблетки від запору дратівної дії

Засіб від запору: ТОП-23 кращих

Таблетки від запору, що входять в цей клас, спрямовані на стимуляцію рецепторів кишечника. ЦНС отримує сигнал і покращує перистальтику внутрішнього органу. Дана група ліків вважається найбільш ефективною. Виділимо кращі швидкодіючі проносні.

№1. «Бисакодил»

Потужний засіб від запору на синтетичній основі. Аналог – «Дульколакс». Рекомендується приймати препарат при погіршенні тонусу товстого кишечника на тлі вікових змін, прихильності жорстким дієтам або після операційного втручання. Склад починає діяти на 6 годину після вживання.

№2. «Гутталакс»

Активною сполукою виступає натрію пикосульфат. Якщо ви шукайте краще проносний засіб, безумовно, потрібно придивитися до «Гутталаксу». В упаковці 20 таблеток, препарат починає свою дію через 6-12 годин. Він не поглинається шлунком, печінкою, кров’ю, завдяки чому вдається уникнути інтоксикації. Серед показань – хронічний і гострий запор.

№3. «Ізафенін»

Сильнодіючий проносне, яке подразнює слизові товстого кишечника і призводить до дефекації. «Ізафенін» використовують, коли затримка стільця носить постійний і тривалий характер. Лікарський засіб не варто приймати разом з вживанням лужної води, щоб не зіткнутися з болем в черевній порожнині. Ефект від прийому кошти проявляється через 6 годин.

Пребіотики при запорах

Засіб від запору: ТОП-23 кращих

Засіб від запору з цієї категорії є продукт харчування, що не несе енергетичної цінності. Активний склад не всмоктується тонким кишечником і не розщеплюється шлунком. Пребіотики покликані збільшити кількість корисних бактерій, тим самим нормалізується мікрофлора і моторика товстого кишечника.

№1. «Піковіт»

Пребіотик комбінованого типу зосереджує безліч вітамінів (група B, A, D, С) і олігофруктоза. Призначається часто дітям, а також виснаженим категоріям осіб (при діагностуванні туберкульозу, онкології, тривалого голодування та ін.). Засіб усуває затримку стільця, яка виникла через погане харчування, кишкової інфекції, авітамінозу.

№2. «Лактусан»

Засіб від запору містить лактулозу як основоположний компонент. Незважаючи на включення синтетичного вуглеводу, пребиотик підходить для вагітних. Після потрапляння в кишечник знижується кислотність, що створює грунт для успішного розмноження корисних бактерій. «Лактусан» прописується майбутнім матерям, людям з хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту. Його приймають під час лікування антибіотиками, щоб профілактувати дисбактеріоз. Лікування закрепів не повинно тривати довше 2 тижнів.

№3. «Еубікор»

Основою препарату є дріжджові культури і висівки дрібної фракції, які змішуються з секретом кишечника і утворюють живильне середовище для біфідо-і лактобактерій. Додатково в препараті зосереджені важливі для моторики кишечника вітаміни. Серед показань – відновний період після затяжної хвороби або операції, дисбактеріоз, лактація, виношування плоду, захворювання шлунково-кишкового тракту хронічного характеру.

№4. «Дюфалак»

«Дюфалак» – дієвий препарат від запору. При прийомі поліпшується вироблення рідини і її надходження в просвіт кишечника, завдяки чому прискорюється процес дефекації. «Дюфалак» призначається при дисбактеріозі і нерегулярному стільці. Препарат розм’якшує калові маси, збільшує кількість корисних бактерій і повністю усуває запор. Пребіотик впливає м’яко, тому його дозволяється пити літнім, дітям, вагітним.

Осмотичні засоби від запору

Засіб від запору: ТОП-23 кращих

Засіб від запору осмотичного впливу притягує до себе рідину. Вода надходить з організму в кишечник, зв’язуючись з препаратом. На тлі цього розм’якшуються калові маси. Під час споживання таких проносних на добу рекомендується випивати близько 2,5 л. води.

№1. магнію сульфат

Являє собою кристалічну сіль, володіє потужним проносний ефект. Приймати склад рекомендується при крайній необхідності, якщо інші ліки не подіяли. Засіб має ряд побічних ефектів, серед яких – зневоднення. Також порушується мікрофлора кишечника. Після прийому позиви до дефекації наступають через 1-2 години.

№2. «Макролог»

До складу входить багато солей. Найчастіше проносне використовується для очищення шлунку і кишечника перед хірургічним втручанням або дослідженням черевної порожнини за допомогою рентгена. Ліки протипоказано дітям, вагітним і людям з важкими захворюваннями. Також не рекомендується поєднувати «Макролог» з медикаментами.

№3. карловарська сіль

Засіб складається з розчину гейзерних солей. Натуральний склад допомагає від запору. Додатково він має жовчогінну впливом. Сіль показана при хронічних закрепах. Безсумнівним плюсом можна вважати відсутність побічних ефектів. Приймати склад більше 2 тижнів не рекомендується.

Рослинні засоби від запору

Препарати на рослинній основі стимулюють вироблення соку в нижньому відділі кишечника. Завдяки цьому поліпшується перистальтика.

№1. «Мукофальк»

Дієві ліки, яке допомагає від запору завдяки запобіганню надмірного скупчення відходів в кишечнику. На тлі цього полегшується проходження калових мас. Діючою речовиною виступає екстракт подорожника. Перед використанням читайте інструкцію.

№2. «Кафіол»

В основу включені листя і плоди сени, вазелінове масло, м’якоть інжиру, сливи. Засіб може похвалитися сильним дратівливим впливом. Воно виступає в ролі осмотичного натурального диуретика. Препарат допомагає впоратися з хронічними і гострими запорами. Курс не повинен перевищувати півмісяця.

№3. «Депурафлукс»

Засіб від запору створено на основі екстрактів лікувальних трав. Таке проносне підходить для літніх людей. Препарат призначають при отруєннях, захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Особливі речовини підвищують секрецію залоз, які розташовуються в слизових кишечника. Полегшується процес дефекації. Дотримуйтеся терапії не довше 20 днів.

Ефективні свічки від запору

Засіб від запору: ТОП-23 кращих

Якщо проблема разова, краще скористатися супозиторії. Вони швидко призводять до дефекації.

№1. обліпихова свічки

В основу входить жир, емульгатор і поліетиленоксид. Масло обліпихи усуває запальні процеси і полегшує відходження калових застоїв. Вводите по 1 свічці після сніданку і незадовго до сну. Перевага кошти в тому, що протипоказання відсутні.

№2. «Папаверин»

Свічки мають широкий спектр дії і рятують від запору. При використанні усуваються хворобливі відчуття в нирках, печінці, шлунку, кишечнику та інших внутрішніх органах. Супозиторії застосовуються в лікуванні геморою і еректильної дисфункції. Перед введенням вивчіть протипоказання.

№3. іхтіолові свічки

В основному супозиторії використовуються для лікування геморою. Але засіб також добре допомагає від запору. Додатково складу проявляє знеболювальну, протизапальну та антисептичну дію. Супозиторії м’яко усувають проблему, не викликаючи побічних ефектів.

№4. гліцеринові свічки

Гліцеринові свічки регулярно застосовуються від запору. У складі присутній карбонат натрію, стеаринова кислота і гліцерин. За рахунок масляної основи відбувається м’яке проносне вплив. Використовуйте свічки після сніданку раз в день.

№5. Свічки з красавкой

В препарат входить сильна отрута рослинного походження. Тому супозиторії рекомендується використовувати строго за рекомендаціями лікаря. Свічки мають високу ефективність. Їм притаманні протизапальні, антисептичні та знеболювальні властивості.

Народні засоби від запору

Засіб від запору: ТОП-23 кращих

Багато хто віддає перевагу використовувати народні засоби, щоб позбутися від запору. Розглянемо найбільш дієві рецепти.

№1. насіння сени

Засіб рослинного походження швидко позбавляє від запору. Всипте в 0,6 л. окропу 2 ч. л. насіння. Залиште на 3 години. Відфільтруйте і пийте по 100 мл. кожну годину. Не використовуйте склад довше 3 днів. Засіб має потужний проносним впливом.

№2. чорнослив

На основі чорносливу готується напій. Залийте 3 л. води 0,5 кг. плодів. Надішліть на плиту. Після закипання виставите ледачий вогонь. Протомитися третину години. Через відведений час наточити 50 гр. крушини. Проваріть ще чверть години. Після охолодження влийте 0,2 л. «Холосас». Охолодіть напій, приймайте по 0,1 л. незадовго до відходу до сну.

№3. Касторове масло

Використовуйте касторове масло, щоб позбутися від запору. Прийміть близько 30 мл. Склад починає діяти дуже швидко. Перевага кошти в тому, що воно також налагоджує діяльність шлунково-кишкового тракту.

№4. Мед з алое

З’єднайте 150 гр. подрібненого алое і 0,3 л. свіжого меду. Після добового настоювання процідіть. Приймайте після пробудження на голодний шлунок по 1 ч. Л. Активний склад покращує перистальтику, очищаючи кишечник від токсинів і зашлакованості.

№5. Чай з льняного насіння

Домашнє засіб має потужний проносним впливом. Тому від запору вийде позбутися досить швидко. Залийте 0,5 л. окропу 50 гр. насіння. Настоюйте ніч, процідіть. Приймайте до 5 разів на добу по 20 мл.

Підберіть відповідний засіб від запору. Розгляньте аптечні препарати, які мають виражену послаблюючу впливом. Якщо немає часу відвідати аптечний пункт, в якості альтернативи скористайтеся народними рецептами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*