Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали

Речі ще міцні, але втратили презентабельний вигляд, в умілих руках знайдуть друге життя, якщо використовувати техніку декупажу. Щоб отримати неповторний виріб, не обов’язково володіти певними навичками – досить виділити трохи часу для творчості. Переконатися, що декупаж старий чемодан або зблякле шкатулки – це корисне і дуже цікаве заняття нескладно, тим більше handmade знову в моді. Декоровані предмети кухонного начиння, аксесуари і навіть меблі стануть ексклюзивними, по-новому вписаними в інтер’єр.

Стилістичні напрямки в техніці декупаж

Техніка декорування, назва якої походить від французького слова decouper (в перевозі означає «вирізати») – це прикраса предметів зображеннями, нанесеними на паперову або тканинну основу. Картинки з друкованої продукції або орнаменти з листівок, фрагменти шпалер вирізують, накладають на підготовлену поверхню, виконуючи, наприклад, декупаж валізи, фіксують і покривають лаком. Неповторність декорованих речей досягається за рахунок вибору матеріалу для прикраси і різноманітності використовуваних технік:

 • прямий декупаж – малюнок накладається на поверхню, наприклад, при реставрації валізи або меблів;
 • зворотний – картинку наклеюють на нелицьову сторону скляного об’єкта;
 • об’ємний – кілька шарів аплікації, що створюють опукле зображення (наприклад, на пляшці, скриньці);
 • димчастий – імітація розпису (туалетний столик, комод);
 • декопатч – зображення складається як мозаїка з безлічі фрагментів, «клаптиків» (фігурки з різних матеріалів, декор старий чемодан).

Поєднання декількох технік для прикраси одного об’єкта дозволяє досягти унікальних результатів, створювати шедеври. Почавши з найпростішого, прямого декупажу, рідко хто відмовиться від освоєння більш складних варіантів, від створення речей в різних стилях, яким притаманні неповторні особливості. Напрямків техніки декорування багато, кількість їх зростає, але є вже стали класикою.

Шеббі-шик – напрямок в интерьерном декорі, що стало популярним і для декупажной техніки. Переклад з англійської допомагає зрозуміти суть стилю – в потертості, легкої пошарпаності, яку залишає час, є особливий шик. Така прикраса приваблює тих, хто цікавиться старовиною, цінує антикварні речі. Світлий фон – білий, кремовий, слонової кістки, на ньому трохи розмиті ніжні троянди обрамлені зеленню, ангелами, середньовічними замками, райськими птахами. Ту саму потертість надають ефекти, штучно старять річ – кракелюр, патинування (затемнення). Вироби з старий чемодан в техніці декупаж в цьому стилі стануть родзинкою кімнати для дівчинки.

Прованс – далекий від столичної суєти південь Франції. Лавандові поля, витримані вина – такі асоціації викликає сільський стиль, світлий і затишний. На майже білому тлі сільські або морські мотиви. Шорстка «стара» деревина, кракелюр, патинування зближують напрямок з попереднім, але відмінність у кольоровій гамі і сюжетах чітко їх розмежовує. Реставрація старовинного валізи в стилі прованс – цікаве рішення для оформлення дачного будиночка.

Сімплсіті – демократичний стиль звичайного міста з новинними колонками в газетах, яскравими сторінками журналів. Саме ці зображення – основа прикраси. Для даного стилю актуальна техніка декопатч: безліч елементів, що відрізняються розмірами, хаотично накладаються один на одного, немов розкидані на столі журнали, газетні вирізки, листівки. Сімплсіті – найпопулярніший і простий спосіб декупажу старий чемодан своїми руками.

Вікторіанський стиль – англійське манірні середньовіччя, для якого характерні аристократизм, розкіш, класичні пропорції і кольору: золото, бронза, мідь, глибокі темні тони, бордо. Популярний ефект, що імітує інкрустацію сріблом і золотом – поталу. Сюжети: полювання, натюрморти, тварини, сади. Ремонт і реставрація валізи в вікторіанському стилі – відмінний варіант для зберігання сімейних альбомів, інших реліквій, які переходять у спадок.

Вінтаж – відтворення модних тенденцій давно минулого часу. Стиль вимагає використання ефектів старіння. Колірна гамма – рівна, застосовується декілька близьких тонів, або контраст двох – темного і світлого. Вантажний декор валізи особливо доречний в подорожах.

Оволодівши основними техніками декупажу, майстрині оформляють житлові простору в обраній стилістиці, створюють свій неповторний світ, в якому все дрібниці гармоніюють. Непосвячений в секрети декорування не зрозуміє, що вся ця краса, дух, стиль – НЕ шалені гроші і виготовлення під замовлення, а золоті руки і результат застосування серветок, клею, лаків.

Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Прованс
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Сімплсіті
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Вікторіанський стиль
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Вінтаж
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Шеббі шик

Необхідні матеріали та інструменти

Поставивши собі за мету навчитися оновлювати і прикрашати речі в техніці декупажу, новачок повинен підібрати 2-3 простих предмета: старий чемодан, обробну дошку, яку не шкода зіпсувати, набиваючи руку. З набуттям навичок формується необхідний набір матеріалів та інструментів:

 • наждачний папір з великим і дрібним зерном для зачистки поверхні, шліфування, затирання грунту, обробки після лакування;
 • кисті, якими наносять ґрунтовку – ворсяние або поролонові, за формою вони плоскі, але широкі;
 • віялові кисті для змочування клеєм паперу із зображенням – плоскі, широкі, з дуже м’яким ворсом;
 • спиртовмісні засіб для знежирення оброблюваної поверхні;
 • кисті для нанесення лаку;
 • грунт білий акриловий для дерева;
 • клей – для початківців найкращим варіантом буде ПВА, пізніше при бажанні можна взяти спеціальний засіб для подібних робіт;
 • лак акриловий або для декупажу;
 • спеціальні засоби для отримання ефектів: лак для кракелюра, поталь;
 • ножиці;
 • фарби акрилові;
 • серветка, фрагмент шпалер, газетні вирізки, декупажние карти.

Побачивши, що можна зробити зі старого валізи своїми руками, дебютанти в декупажу надихаються на нові експерименти. Після 2-3 пробних робіт з’являється бажання розвиватися далі, тому матеріали та інструменти набувають в спеціалізованих відділах для рукоділля. Але для початку достатньо звичайного набору з найближчого будівельного магазину. В якості першого досвіду підійде декорування валізи. Напевно в кожному будинку припадає пилом відслужив своє дорожній аксесуар, в якому зберігаються фотографії, документи. Освоїти декупаж на старій валізі вигідно тим, що зіпсувати його вже важко, а при вдалому результаті він буде і далі служити, але вже в облагородженому вигляді.

Новачкові важче працювати з м’якою поверхнею, тому для декупажу старий чемодан краще взяти аксесуар з жорстким корпусом. Були за радянських часів такі екземпляри, покриті дерматином, з металевими наклепаного куточками – вони є ідеальним варіантом для перших кроків в мистецтві декорування.

Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали

Основні етапи роботи

Який би предмет не був обраний, який би складності робота ні планувалася, в основі процесу завжди один алгоритм. Переробка старого валізи за допомогою декупажу – це послідовне виконання одного етапу за іншим. Пропустивши або помінявши місцями пункти процесу, розраховувати на гідний результат не доводиться. Етапи роботи при декупажу валізи:

 1. Підготовка поверхні валізи: демонтаж ручки, накладок, замків, очищення стінок від пилу, металевих деталей від іржі, повне видалення старого декору.
 2. Обробка підготовленій поверхні: знежирення, фарбування старий чемодан (грунтовка з додаванням базового кольору).
 3. Наклеювання зображень: якщо передбачається кілька шарів елементи декору, то кожен промазують клеєм і дають повністю висохнути.
 4. Закріплення: повністю готову композицію покривають лаком, при необхідності – в кілька шарів.
 5. Установка демонтованих елементів – ручка, накладки, замки кріпляться на свої місця.

Після кожного етапу, пов’язаного з зволоженням поверхні валізи (відмивання від старих плям, знежирення, фарбування, нанесення клею і лаку), необхідно як слід просушити виріб, щоб згодом картинка не коробилася, що не пузирилася. Наносити клей і лак потрібно рівномірним суцільним шаром.

Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
знежирюємо
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
наносимо грунтовку
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
офарблюємо
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
наклеюємо картинки
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
закріплюємо композицію
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
готовий результат

Внутрішнє оздоблення

Поетапний майстер-клас декупажу валізи включає оновлення внутрішньої обшивки. Стару оббивку видаляють повністю, стінки очищають від пилу і декорують. Як відреставрувати валізу своїми руками – питання, яке вирішується з урахуванням цілей подальшого використання аксесуара. Якщо в сумці будуть зберігатися листи, документи, фотографії, то внутрішні стінки можна просто оббити підходящої тканиною. Але все-таки, ставлячи собі питання, як прикрасити старий чемодан, кращого варіанту, ніж декупаж, годі й шукати. Саме ця техніка підходить для оформлення сховища сімейних цінностей.

Що можна зробити зі старого валізи, який придбав новий вид, кожна майстриня вирішує сама – варіантів багато. Наприклад, органайзер для рукодільниці або ящик під інструменти для чоловіка передбачає фарбування або оббивку тканиною. В обох випадках потрібно зробити безліч кишеньок і різних власників на відкидний кришці, облаштувати перегородки або закріпити невеликі контейнери для дрібниці і інструментів в глибокій половині. Можна виготовити і ящик для іграшок в дитячу, туалетний столик з валізи своїми руками (на внутрішню поверхню кришки приклеїти дзеркало), спальне місце для кішки або дрібної собаки. Принадність декупажу якраз в тому, що він дозволяє дістати старі, але ще добротні речі з комори, відреставрувати, надати їм вишуканий вигляд і використовувати в повсякденному житті.

Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Знімаємо стару обробку
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Обклеюємо папером і покриваємо декупажним лаком
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Розкроюємо потрібні елементи
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
обклеюємо тканиною
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Кінцевий етап – проглаживание

Кращі майстер класи з декупажу старий чемодан

Прикладів, як оновити старий чемодан своїми руками в техніці декупаж, досить, щоб надихнувшись, взятися за роботу. Декорування дорожніх аксесуарів – тема благодатна, оскільки практично немає обмежень у виборі стилю. Бачення перспектив подальшого використання обновки визначає, як прикрасити чемоданчик своїми руками. Визначившись з ідеєю, підбирають декоруючі елементи. Можна відвідати магазин для творчості, щоб підібрати декупажние карти. Часто використовують відповідний підручний матеріал – дво-, тришарові звичайні серветки. Якщо досвіду недостатньо, майстер-клас з реставрації старого валізи своїми руками допоможе впоратися із завданням.

Список матеріалів та інструментів приблизно однаковий для всіх покрокових інструкцій, що пояснюють, як прикрасити старий чемодан своїми руками в техніці декупаж. Відмінності – комплект зображень, елементи декору, колір грунту, характерні для кожного стилю. Сам процес здійснюється за універсальною схемою. Для декупажу знадобляться:

 • об’єкт декорування – жорсткий валізу;
 • наждачний папір;
 • спирт, ацетон;
 • клей;
 • грунт акриловий (для стилю прованс – білий, для інших в ґрунтовку додають фарби);
 • малюнки, листівки, серветки відповідно до стилю;
 • фарби акрилові;
 • кисті;
 • ножиці;
 • олівець, лінійка (рулетка);
 • акриловий лак.

Перший етап – підготовка валізи. необхідно:

 1. Демонтувати металеві деталі, зовнішню і внутрішню обробку.
 2. Подряпини та інші пошкодження стінок валізи зашкуріть наждачкою.
 3. Виконати реставрація корпусу: заклеїти наскрізні діри латками, покрити шпаклівкою, відшліфувати.
 4. Вологою ганчіркою або губкою протерти всі поверхні 2-3 рази.

Підготовлений валізу ретельно сушать, тільки після цього приступають до наступного етапу. Для створення глибокої фактурного фону грунт наносять 3-5 разів з повним просушуванням кожного шару. Всю загрунтовану поверхню шліфують.

Наступний етап – нанесення зображень на валізу. Звичайні багатошарові серветки з відповідною картинкою поділяють на шари, відібравши для роботи верхній з малюнком. Спеціальні, на рисовому папері, підготовки до декупажу не вимагають. Зібравши і примірявши всі елементи декору старий чемодан, поверхня промазують клеєм і фіксують малюнок: широкої віяловій пензлем акуратно наносять клейовий склад від центру зображення до країв, проглажівая всю картинку. Важливо не залишити пустот, непромазанних ділянок. Якщо з’явилися пухирі, їх проколюють голкою, щоб вигнати повітря. Приклеївши всі елементи, чемодан треба знову просушити, після чого покрити лаком в 2-3 шари.

Далі кріплять ручку, накладки. Знежирити, метал покривають фарбою під срібло або мідь. Рукоятку щільно обвивають джгутом, який можна пофарбувати в колір основного фону.

Внутрішній простір валізи обклеюють шпалерами або тканиною в тон загальної колірної гами. Кути прокладають шнуром. Можливий такий варіант внутрішньої оббивки: листи тонкого поролону вирізують за розміром поверхні валізи, обертають тканиною, приклеюють. Стінки зсередини виходять не жорсткими.

У стилі прованс

Оскільки відмінна риса стилю – дуже світлий тон, грунт вибирають молочно-білий, на тлі якого доречні зображення гілочок лаванди в глечику, наприклад. Ніжно-оливковий – прекрасна основа для сільських пейзажів з виноградниками. Головну картинку розміщують в центрі кришки валізи, обрамляючи орнаментами з дрібних квітів або чергуванням смужок пастельних відтінків. Актуально контурне застосування мережив, особливо якщо треба прикрити занадто пошарпані часом кути або шви валізи.

Для стилю прованс характерна і морська тематика: легкі вітрильні човни, рибалки з мережами, пінний прибій. Для декорування таких валіз знадобляться черепашки, фрагменти сітчастих тканин.

Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Готуємо поверхню валізи
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
наклеюємо ноти
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Клеїмо картинку з Ейфелевою вежею
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
закріплюємо лаком
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Декупаж в стилі прованс

В вінтажному стилі

Якщо є необхідність розібратися з питанням, як декорувати валізу на коліщатках своїми руками, можна вивчити варіанти виконання роботи в вінтажному стилі. Для цього вибирається грунтовка в колірній гамі від глибокого шоколадного до м’якого сірого або тьмяно-блакитного відтінків. У будь-якому випадку фарби не повинні бути яскравими. Сюжети ретро-валіз – це листівки з видами на знамениті в усьому світі пам’ятки: Ейфелеву вежу, Тріумфальну арку, мости, ліхтарі. Вдало, коли на поверхні видно поштові штампи та марки. Якщо тема подорожей не приваблює, можна використовувати зображення старовинних автомобілів і людей в одязі того часу. Вінтажні речі цінні, коли видно їх «поважний» вік. Чемодан «старять» ефектом потертості, кракелюр, патинуванням.

Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
підготовка
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Грунтовка
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Офарблюємо білою фарбою
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
наносимо зображення
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
фіксуємо малюнки
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Декупаж в стилі вінтаж

З використанням старих фотографій

Колір сепія, обрізка фігурними ножицями, тріщинки – так виглядають старі фотографії. Декупажних карт, що імітують таке фото, в магазинах для рукоділля багато, тому що декорування валіз подібними фігурами не менш популярне, ніж вантажу. Основу покривають грунтом темно-бежевого відтінку, що переходить до країв поверхні в глибокий коричневий. Переходи квітів розмиті. Патинування, шорсткості, потертості – обов’язкові ефекти декупажу валізи зі старими фотографіями.

Зображення можуть розташовуватися суцільно, під різним кутом, злегка внахлест, або в центрі – один великий кадр, а навколо кілька поменше. Використовувати для декупажу валізи можна справжні фотознімки, але попередньо їх треба підготувати. Для цього лицьову сторону 4-5 разів покривають акриловим лаком. Після висихання знімок кладуть зображенням від себе, промачівают водою і видаляють паперову основу. Залишається тонка плівка з Фотовідбитки, яку після просушування використовують як звичайну серветку при декупажу.

Після знайомства з мистецтвом перетворення застарілих речей в шедеври з’явиться багато варіантів, що зробити зі старих валіз. Але ж можна продовжити термін традиційної експлуатації зручного, міцного, але пошарпаного часом дорожнього аксесуара. Треба лише визначитися, як прикрасити валізу для поїздок, який стиль вибрати. Оригінальний варіант застосування власних фотографій з подорожей: кадрів з різних країн і міст, Селфі на тлі моря і пальм. Такий декор зробить аксесуар унікальним і легко впізнаваним.

Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
підготовка
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Грунтуем і офарблюємо
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
готуємо фото
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
закріплюємо
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали
Майстер-класи з декупажу старий чемодан, необхідні матеріали

Відео

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*