Чому бувають прищі після сексу

Секс – заняття приємне і, безумовно, для здоров’я корисне. Більш того, вчені довели, що відсутність регулярного статевого життя у дорослих негативно позначається не тільки на стані організму, але і на зовнішності. Але ось невдача – деякі помічають, що у них постійно з’являються прищі після сексу, особливо на обличчі. Чим може бути спровокована така проблема і як з нею боротися, я розповім в статті.

Основні причини

Чому бувають прищі після сексуДумаю, всі розуміють, що сексуальна активність виникає завдяки виробленню статевих гормонів. Це вони провокують вугри і висипання у підлітків, а також прищі перед менструацією, від яких страждає досить багато жінок. Але є й інші чинники, здатні негативно вплинути на стан шкіри на обличчі, прямо або побічно пов’язані з сексом.

Гормони

Коли гормональний фон збалансований, шкіра зазвичай чиста. На ній відсутні висипання, вугри і пігментні плями. Під час сексу організм відчуває справжній гормональний вибух. Реакція шкіри на нього індивідуальна. У більшості випадків вона стає тільки краще. Але іноді такий інтенсивний сплеск запускає негативні процеси.

У жінок

Жінки під час сексу отримують додаткові порції естрогену, пролактину і окситоцину. Перший і останній дуже корисні для шкіри. Завдяки їхньому впливу:

 • поліпшується капілярний кровообіг;
 • прискорюються обмінні процеси;
 • стимулюється поділ клітин;
 • посилюється імунний захист.

Фактично, вони сприяють омолодженню, причому не тільки особи, а всього організму в цілому. Ось чому жінки, які регулярно і з задоволенням займаються сексом, зазвичай виглядають краще за своїх ровесниць, які ведуть менш активне статеве життя.

Максимальна кількість пролактину доводиться на пік статевого акту. Він стимулює вироблення молока, тому жіночі груди під час сексу набухає, стає більш щільною і пружною. Дивно, але пролактин сприяє вивільненню андрогинов – чоловічих гормонів. А вони провокують посилену секрецію сальних залоз. Якщо пори не встигають очищатися, в них утворюються пробки, а потім з’являються прищі і вугрі.

У чоловіків

У чоловіків під час сексу гормональна картина, природно, інша. Хоча загальної для обох статей є висока концентрація окситоцину і пролактину. До речі, саме тому при статевому акті у чоловіків теж набухають і стають більш чутливими соски.

В їх організмі секс також провокує підвищену концентрацію серотоніну, який часто називають гормоном задоволення, і глікогену. Перший сприяє отриманню чоловіком максимального задоволення від процесу і змушує його прагнути до його повторення. Відповідно, це підвищує його активність і вірогідність зачаття дитини, що необхідно для виживання роду людського.

Сам по собі серотонін не впливає на шкіру негативно. Він викликає почуття приємного розслаблення, ейфорію, підвищує життєвий тонус, збільшує вироблення пролактину, про вплив якого на шкіру я вже розповідала вище. Крім того, він опосередковано збільшує ризик прояву алергічних реакцій і прискорює розвиток запальних процесів.

Глікоген міститься в основному в м’язах. У шкірі він присутній лише в невеликих кількостях. Речовина це необхідно чоловікові під час статевого акту, щоб використовувати додаткові запаси енергії у вигляді глюкози – адже рівень фізичної активності вкрай високий. Цукор же є прекрасним живильним середовищем для патогенних мікроорганізмів. Чим менше його концентрація в шкірі – тим нижчий ризик появи прищів.

Негормональні чинники

Нерідко зв’язок між сексом і прищами настільки неявна, що деяким вона навіть не приходить в голову. Хоча насправді спровокувати висипання після інтимного контакту можуть:

 1. недотримання гігієни. Навіть якщо партнер просто помацав немитими руками ніжну і чутливу шкіру, на ній можуть залишитися мільйони патогенних бактерій, які дуже швидко приведуть до висипань.
 2. неголене обличчя. Багато жінок не скаржаться на це, але неголеність партнера (особливо при короткою жорсткою щетиною, так модної сьогодні), дратує не тільки їх нервову систему, а й епідерміс. Більш того, при терті можливі мікротравми, які є відкритими воротами для різних інфекцій.
 3. масажні масла. Вони призначені для тіла, але під час сексу потрапляють і на обличчя. Якщо вони натуральні і якісні – нічого страшного не станеться. Але низькопробні напхані хімією або продуктами нафтопереробки. Природно, корисними для шкіри їх не назвеш навіть при великому бажанні.
 4. лубриканти, особливо на силіконовій основі. Також можуть стати причиною алергічної реакції, що супроводжується почервонінням, набряком і висипанням великої кількості дрібних прищиків. Чи не змитий вчасно з шкіри силікон забиває пори і стає причиною появи вугрів.
 5. Косметика. Вона під час сексу часто розмазується по обличчю, змішується з потом і виділеннями сальних залоз, а потім знову забивається в пори. Якщо не видалити її досить швидко, це стає прекрасним середовищем для патогенних мікроорганізмів і причиною появи прищів.
 6. брудна ліжко. Як це не банально, вона теж нерідко частий джерело проблем зі шкірою. А якщо на ній є ранки і навіть мікропошкодження, ймовірність попадання інфекції багаторазово збільшується.
 7. гормональні контрацептиви. При неправильному виборі або застосуванні вони можуть викликати серйозні збої в роботі всієї ендокринної системи. А вона безпосередньо впливає на стан і зовнішній вигляд шкіри.

Як бачите, причин, за якими можуть з’явитися прищі на обличчі після сексу, ніж достатньо. Але здебільшого, це – недотримання елементарних правил гігієни. Зате і позбутися від них досить просто.

Прищі і ЗПП

Але є і погані новини. Прищі на обличчі або в інтимній зоні після сексу можуть виявитися одним із симптомів того, що ви підхопили передається статевим шляхом захворювання:

 • сифіліс. Якщо проігнорувати перші його симптоми: невелику округлу виразку на статевих органах і збільшені лімфатичні вузли біля неї, то через кілька тижнів по всьому тілу з’явиться висип. Це вже друга стадія захворювання, під час якої починають стрімко розвиватися незворотні зміни у внутрішніх органах і нервовій системі.
 • статевий герпес. Наповнені рідиною пухирці з’явитися після сексу можуть на обличчі, губах або статевих органах. Незабаром вони лопаються і утворюють хворобливі виразки, навколо яких сильно запалюється шкіра. Повністю герпес не виліковується, але можна купірувати його активну стадію.
 • молочниця. Для неї характерні білі рясні виділення, печіння, свербіж і дрібна червона висипка. Вона мешкає на слизових і з статевих органів після орального сексу може запросто «перекочувати» у рот. При належному лікуванні швидко і безслідно проходить.
 • короста. Вкрай рідко, але і це захворювання все ще зустрічається. І підчепити його можуть любителі екстремального сексу в громадських місцях. Збудником його є кліщ, який залишає після себе дрібні червоні точки, схожі на прищики.
 • ВІЛ. Постійно з’являються прищі можуть бути ознакою досить стрімкого розвитку захворювання, різко знижує імунітет. Це дозволяє безперешкодно розмножуватися присутньої на шкірі патогенної мікрофлори.

Це тільки декілька прикладів. На щастя, прищі на обличчі і навіть статевих органів ознаками ЗПП є далеко не завжди. Але якщо ви помітили у себе і інші симптоми, що насторожують: біль при сечовипусканні, неприємні запахи або виділення, загальне погіршення самопочуття – негайно вирушайте до лікаря і здайте аналізи.

Що робити

Про те, як швидко прибрати прищі, написано вже дуже багато, в тому числі і на нашому сайті. Щоб не повторюватися, я тільки в загальних рисах зупинюся на найбільш простих і ефективних методах боротьби з ними. треба:

 • суворо дотримуватися правил особистої гігієни;
 • міняти постільну білизну не рідше одного разу на 7-10 днів;
 • не займатися сексом в місцях загального користування;
 • не брати без консультації з лікарем оральні контрацептиви;
 • секс без презерватива практикувати тільки з постійним і надійним партнером;
 • при схильності до алергії перед першим застосуванням лубриканта обов’язково робити тест;
 • видаляти з особи декоративну косметику перед сексом або якомога швидше після нього;
 • використовувати тільки якісні масажні масла на натуральній основі;
 • намагатися не терти неголеним обличчям ніжні ділянки шкіри.

Якщо ви не виключаєте інтимної близькості з випадковим партнером, завжди використовуйте презервативи, в тому числі при оральних контактах.

Підбиваючи підсумки

Як бачите, спровокувати появу прищів і вугрів після сексу можуть не тільки гормони, а й цілий ряд інших причин. Тривожитися починати варто тільки в тому випадку, коли висипання не проходять або супроводжуються іншими підозрілими симптомами. Тоді потрібно не займатися самолікуванням, а негайно вирушати до лікаря.

Хочу пару слів сказати про підлітків, які сьогодні рано починають вести статеве життя. Секс у них зазвичай нерегулярний, а гормональна система – нестабільна. Тому у них прищі вискакують після інтимної близькості дуже часто. Але і їм важливо пояснити, як відрізнити нешкідливі висипання від симптомів ЗПП, щоб не пропустити початок небезпечного захворювання і вчасно вжити заходів.

Якщо після прочитання цієї статті у вас залишилися питання, або ви захочете її обговорити – запрошую вас до діалогу в коментарях.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*