Що робити, якщо після «Ботокса» опустилися повіки?

Якщо після «Ботокса» опустилися повіки, відразу панікувати не варто. Це ускладнення відбувається в 18 відсотках випадків. Навіть коли клієнт користується послугами висококваліфікованого косметолога, в практиці якого не спостерігалося подібних ситуацій, він не застрахований від такої неприємності. Розглянемо, чому вона виникає, як виправити з’явився дефект і чи можна запобігти птоз верхньої повіки після «Ботокса».

Причини опущення століття

Ботулінотерапія – ефективний метод корекції зморшок, до якого вдаються жінки і чоловіки, які бажають продовжити молодість шкіри. Процедура вважається безпечною і рідко викликає ускладнення. Зрозуміло, за умови, що її проводить досвідчений фахівець.

Разом з тим, розписуючи гідності Botox, виробник замовчує один нюанс. Токсин, борючись з одними дефектами, може провокувати виникнення інших.

Птоз після «Ботокса» зазвичай не завдає фізичних страждань клієнтам, але при цьому псує зовнішність сильніше, ніж зморшки. Причому виправляти цей косметичний дефект набагато складніше.

Щоб знати, як чинити, коли опустилися брови або верхню повіку після «Ботокса», необхідно спочатку розібратися в причинах. Розглянемо кожну з них більш детально.

Індивідуальна реакція

Опущення століття після ін’єкцій «Ботокса» в лоб може виникнути з причин, не залежних від фахівця або клієнта. В ідеальному варіанті косметолог ще на стадії консультування повинен:

 • розповісти про особливості процедури;
 • попередити про побічну дію препарату (в тому числі про можливе птозе);
 • переконатися у відсутності протипоказань.

Разом з тим навіть абсолютне дотримання косметологом правил і техніки введення кошти не застрахує від появи непередбачених реакцій організму. Адже він сприймає ботулінічний токсин як чужорідне речовина і може запустити процес його відторгнення.

Похибки в дозуванні

При введенні ботулінічного токсину дуже важливо дотримуватися пропорції води або фізіологічного розчину щодо активної речовини. Якщо порушити співвідношення компонентів, сила об’ємної одиниці Botox в ін’єкції збільшується. Це призводить до повної деактивації м’язи.

В результаті відбувається нависання століття. Клієнт не може підняти його самостійно. Як цей косметичний дефект псує зовнішність, прекрасно видно на будь-якому фото.

Що робити, якщо після «Ботокса» опустилися повіки?

Некоректна розмітка

Одна з обов’язкових вимог введення ботулінічного токсину – правильне визначення місць ін’єкцій. Якщо косметолог помилиться і відзначить маркером не ті точки, активна речовина препарату може подіяти на м’яз, відповідальну за підняття і опускання вік.

Оскільки Botox блокує передачу сигналів м’язових волокон, його введення по некоректної схемою призводить до птоз. Самостійно виправити даний дефект без лікарської допомоги не можна.

Розподіл ботулотоксину

Після уколу молекули Botox поширюються на певну відстань від точки ін’єкції. Чим воно більше, тим вище ризик впливу на сусідні м’язи, які «вимикаються». В результаті відбувається опущення століття.

У оригінального препарату «Ботокс» дифузія менше, ніж у аналогів. Але і він може викликати птоз через неправильне розподілу в результаті недотримання правил підготовки і реабілітації.

У ці періоди клієнт не повинен:

 • приймати гарячу ванну;
 • відвідувати тренажерний зал;
 • вживати спиртні напої і певні лікарські препарати;
 • використовувати агресивними засобами для догляду за шкірою.

Зазвичай відновлення займає 15 днів. Протягом цього часу порушувати перераховані правила не можна. Нехтування ними може призвести до неправильного розподілу ботулінічного токсину і опущення століття.

Симптоматика птозу

Опущення брів або повік – дуже неприємний косметичний дефект, який може мати різну ступінь вираженості. У легкому випадку, коли нависання відбувається буквально на 1 міліметр, асиметрія непомітна. А ось погляд стає більш важким. У клієнта з’являється втомлений вигляд, що додає 5-7 років до біологічного віку.

Набагато гірше, коли повіку опускається наполовину, закриваючи очей. Це не завдає фізичних незручностей, але візуально дуже помітно. Зовнішність клієнта з таким дефектом виглядає малопривлекательно. І це серйозна проблема.

Найскладніший випадок – повне опущення століття і зниження зору. Виправити ситуацію можна тільки методом радикальної корекції, яка, на жаль, не пройде безслідно.

Способи усунення опущення

Вибір методу лікування залежить від ступеня вираженості Блефароптоз. За відгуками клієнтів, самостійно опущення проходить, коли закінчується дія препарату.

Оскільки ефект ботулінічного токсину зазвичай триває 4-6 місяців, в більшості випадків потрібна професійна корекція. Важливо не тільки правильно вибрати її спосіб, але і дотримуватися рекомендацій фахівця після проведення процедури.

Додаткова доза «Ботокса»

Суть даного методу полягає у введенні ще однієї ін’єкції препарату в нижню частину кругового м’яза, відповідальну за змикання століття. Таким чином врівноважується сила м’язів-антогонистов. В результаті очі починають нормально відкриватися.

При незначному опущенні косметолог може доколоть невелика кількість токсину в волокна, що піднімають брови. Це дозволить усунути асиметрію.

Потрібно пам’ятати, що успіх процедури повністю залежить від правильного дозування. Якщо ввести велику порцію «Ботокса», він деактивує м’яз – клієнт не зможе стуляти повіки зовсім. У цьому випадку ціна краси виявляється дуже високою.

Лікарська терапія

Грамотно підібрана техніка дозволить трохи змінити ситуацію і підняти край століття. Зазвичай лікарі призначають уколи «Нейромультивіту» і очні краплі «апраклонідин», прибирають дефекти зору.

Крім того, для прискорення ефекту клієнтові рекомендують приймати таблетований вітамінний комплекс «Нейромультивит» і колоти мезококтейль з активними речовинами (в тому числі – ДМАЕ). Вони стимулюють відновлення рухливості м’язів.

Тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від вираженості птозу. Однак від нього не варто чекати чудес. Таким способом можна лише злегка впливати на повіку і підняти його на 1,5-2 міліметра.

Ефект буде не з першого уколу, а трохи пізніше, коли токсин почне розсмоктуватися. Не раніше, ніж через 10-14 днів.

Фізіотерапія

Фізіотерапія являє собою комплекс процедур, спрямованих на прискорення виведення «Ботокса». Багато з них вже знайомі клієнтам, і вони можуть проводити їх самостійно.

Позитивного ефекту можна домогтися в такий спосіб:

 • масаж – прискорює реіннервацію м’язи;
 • мікроструми – стимулюють регенерацію тканин;
 • термоліфтінга – підтягує шкіру;
 • вживлення ниток – забезпечує аналогічний попередньому способу ефект.

Перші кілька разів перераховані процедури повинен виконати фахівець. Після цього клієнт вже зможе проводити їх самостійно. Масаж робиться в домашніх умовах з використанням косметичних засобів.

Як запобігти птоз

Щоб повіки не опускалися і не нависали, ви повинні зробити все можливе для профілактики. Професійні косметологи радять наступне:

 1. Довіряйте проведення процедури тільки фахівцям з великим досвідом. Не соромтеся запитувати ліцензію та інші документи, що підтверджують кваліфікацію.
 2. Працюйте «Ботокс» в умовах клініки, не економте на своє здоров’я та красу.
 3. Перед процедурою оціните свій фізичний стан. Якщо ви помітили зміни діяльності нервової системи, краще відкласти ін’єкційне омолодження на деякий час.
 4. Дотримуйтесь вимог фахівців в період відновлення. Не чіпайте обличчя руками протягом декількох годин після уколів, не тріть і не чешіть оброблену зону.

У більшості випадків птоз є наслідком порушення клієнтом заборон. Не можна відразу після уколів відвідувати сауну, солярій і піддавати шкіру термічного впливу. Це може спровокувати вихід токсину за межі оброблюваної області та розвиток ускладнень.

І на останок

Botox – ефективний препарат для боротьби зі зморшками. Він допомагає позбутися ознак старіння шкіри, але при цьому має ряд протипоказань і ускладнень. Однією з найпоширеніших побічних реакцій є птоз – опущення повік.

Дефект зазвичай не викликає болю і нездужання, але сильно псує зовнішність. Усувається він самостійно, коли дія токсину припиняється. На це йде не менше 4-6 місяців.

Для зменшення термінів лікарі проводять комплексну терапію, завдяки якій повіки піднімаються набагато швидше. Щоб не довелося йти на радикальні заходи і страждати від птозу, прочитайте заходи профілактики, рекомендаціями фахівців з підготовки до процедури і реабілітації.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*