Бактерицидні лампи: принцип роботи та області застосування

Бактерицидна лампа – це опромінювач, який пропускає обмежений спектр ультрафіолету за рахунок матеріалу, з якого вона виготовлена ​​- увіолевого скла. Ультрафіолетове випромінювання характеризується знезаражувальним властивостями, тому бактеріцидні лампи, які можна придбати на сайті sm-technology.com.ua компанії “SM-technology”, широко використовуються для обробки повітря в приміщеннях, робочих поверхонь і води.

Принцип роботи бактерицидних ламп

В даному типі ламп підбирається така кількість ультрафіолетового випромінювання, яке зводить концентрацію озону до мінімуму і знижує негативний вплив на людину за рахунок обмеження діапазону ультрафіолету. Допускається випромінювання тільки ближнього діапазону ультрафіолету, який називається м’яким. Така лампа створює мінімум озону, завдяки чому її ще називають безозоновою.

Відмінність бактерицидноі і кварцової лампи полягає в тому, що колба другої не здатна стримувати небезпечний ультрафіолет. Так само після звичайного кварцування приміщення потрібно провітрювати, адже підвищена концентрація озону небезпечна для життя людини через зададто високу здатність до окислювання. А використання бактерицидної лампи не передбачає подальшого провітрювання.

Бактерицидні лампи здатні вбивати такі види мікроорганізмів:

  • віруси і бактерії;
  • грибки;
  • цвіль і дріжджі.

Важливо пам’ятати, що ультрафіолетове випромінювання може завдавати шкоди для шкіри і очей людини.

Застосування бактерицидних ламп

Найчастіше бактерицидні лампи можна зустріти в медичних установах, вони використовуються для санітарної обробки приміщень. Так само ними обладнані дошкільні дитячі установи.

Без бактерицидних ламп складно уявити приміщення підприємств харчової промисловості. Ці лампи успішно справляються з дезінфекцією як питної води, так і води в басейнах.

Ще одна важлива область застосування бактерицидних ламп – системи кондиціонування та вентиляції повітря. Найчастіше використовують на складських приміщеннях.

Бактерицидні лампи застосовують і для лікування різних захворювань людини. Наприклад, ультрафіолетове випромінювання здатне боротися з такими хворобами, як ГРВІ, шкірні захворювання, пролежні у лежачих хворих та іншими.

Таким чином, принцип роботи бактерицидних ламп робить їх більш безпечними для людини, при цьому зберігаються важливі дезінфікуючі властивості ультрафіолету, що дозволяє активно використовувати такі лампи в багатьох областях.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*